loading
 

 

  
Marcin Mikołajczyk 

Marcin Mikołajczyk

Konsultant ds. Sprzedaży Samochodów Dostawczych

tel. 89 524 18 42

Napisz do nas

Najniższy całkowity koszt użytkowania.

Wybór nowego samochodu to inwestycja mająca długoterminowe konsekwencje. Zanim wydamy nasze pieniądze warto uwzględnić kilka kluczowych eksploatacyjnych pozycji kosztowych. Kwestie, które powinny mieć znaczenie podczas ostatecznej decyzji to potwierdzona niezawodność modelu, niska przewidywana utrata wartości, wysokie parametry techniczne i eksploatacyjne auta, czy poziom wyposażenia w cenie bazowej samochodu. Opel w tych aspektach jest leaderem w swojej klasie. Jesteśmy dumni, że nasze modele zwyciężają w kolejnych niezależnych rankingach i porównaniach.

Szczegółowe informacje o procedurze badań pojazdów odzwierciedlającej bardziej rzeczywiste wyniki spalania przeczytasz na www.opel.pl w sekcji Nowe wyniki spalania.

Dlaczego TCO jest tak ważne?

Czym jest TCO?

Całkowite koszty użytkowania samochodu (TCO – ang. Total Cost of Ownership) to wszystkie normatywne koszty, które w danym okresie użytkowania i przebiegu samochodu ponosi klient. Na TCO składają się utrata wartości samochodu przy odsprzedaży oraz koszty jego użytkowania: zużycie paliwa, serwis i eksploatacja, ubezpieczenie, zakup opon i rejestracja pojazdu.

Czym jest TCO?

 

Dlaczego TCO jest tak ważne?

Wiele osób przy wyborze samochodu koncentruje się na cenie zakupu, nie myśląc jakie wydatki poniesie później. Podczas zakupu samochodu warto więc porównywać nie tylko cenę wyjściową, parametry i wyposażenie, ale też całkowity koszt użytkowania pojazdu. W ten sposób możemy świadomie podjąć właściwą decyzję. Zakup nowego samochodu, szczególnie użytkowego, to inwestycja mająca długoterminowe konsekwencje. Zanim wybierzemy, warto obok ceny zakupu uwzględnić kilka kluczowych kosztowych pozycji eksploatacyjnych. Istotą są całkowite koszty użytkowania naszego narzędzia pracy, czyli również wydatki związane z utratą wartości, zużyciem paliwa, serwisowaniem, częściami eksploatacyjnymi czy ubezpieczeniem samochodu, bo one decydują o wysokości naszej inwestycji przez kilka kolejnych lat.

Elementy składowe TCO Astra Hatchback

Elementy składowe TCO Astra Hatchback

 

Elementy składowe TCO Movano

Elementy składowe TCO Movano

 

Powyższe wyniki Raportu TCO spółki EurotaxGlass’s International, z czerwca 2016 roku, przygotowano na zlecenie Opel Poland Sp. z o.o. Opel Poland Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za dane wykorzystane tu w tabelach pochodzące z tego raportu. Kwoty podane w tabelach zostały przeliczone z wartości netto na brutto (+ 23% VAT) oraz zaokrąglone do liczb całkowitych, w związku z czym mogą różnić się od wartości rzeczywistych w zakresie +/- 1 zł.

*Wartość „RV” przedstawiona jest jako procent ceny transakcyjnej (ceny po rabacie przysługującym małym i średnim przedsiębiorstwom znajdującym się na stronie danego importera na dzień 10.04.2013), jaki Klient może otrzymać po 3 latach eksploatacji, przy założeniu rocznego przebiegu wynoszącego 30 000 km w oparciu o wycenę, pochodzącą z bazy Eurotax (na dzień 10.04.2013). Wartość „Utrata wartości” stanowi różnicę pomiędzy ceną transakcyjną (ceną po rabacie przysługującym małym i średnim przedsiębiorstwom znajdującym się na stronie danego importera na dzień 10.04.2013) oraz wartością rezydualną (odsprzedaży) po 3 latach eksploatacji, przy założeniu rocznego przebiegu wynoszącego 30 000 km, pochodzącą z bazy Eurotax (na dzień 10.04.2013).
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.
Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez podmioty oraz na zasadach wskazanych w Oświadczeniu o ochronie prywatności.

Informacje na temat przysługujących Państwu uprawnień oraz nasze dane kontaktowe znajdują się tutaj.
Do góry